КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО "МІСЬКИЙ КЛІНІЧНИЙ ПОЛОГОВИЙ БУДИНОК ПОЛТАВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ"

Ви завітали на сайт мережі закладів охорони здоров'я Полтавської області

НОВИНИ

06.10.2021.

https://docs.google.com/document/d/12USsQ9qHMAMTp-EjrE7j-5lIjv4nGbJnh0rx-FP-BJs/edit

Публікація в “Українська Правда: життя” -  https://life.pravda.com.ua/columns/2021/10/5/246117/

19.08.2021.

11.08.2021.

03.08.2021.

Новини та інформація про вакцини і вакцинацію: https://vaccination.covid19.gov.ua/news

Аналітичні панелі / дашборди:  https://health-security.rnbo.gov.ua/vaccination

Для медиків про COVID-19: https://vaccination.covid19.gov.ua/for-doctors

Антифейки про вакцинацію від COVID-19: https://vaccination.covid19.gov.ua/articles/antifakes

Часті питання про вакцинацію: https://vaccination.covid19.gov.ua/articles/questionsanswers

 

14.07.2021.

ЮНІСЕФ разом з Міністерством охорони здоров’я та Центром громадського здоров’я за підтримки уряду Швейцарії створили збірник «Запитання та відповіді про вакцинацію для всіх, кому 60+». Електронну версію збірника для літніх людей можна завантажити:   bit.ly/elderly_vaccination.

Друковані екземпляри будуть надіслані у всі регіони України.

 • В Україні зареєстрували вакцину Janssen проти COVID-19. Докладніше про використання вакцини Janssen читайте на сайті МОЗ: bit.ly/3qZrZ5f
  Матеріали для публікації: 
  bit.ly/3dJeMrN 

Україна вводить запобіжні заходи, щоб не допустити розповсюдження нового штаму вірусу «Дельта».Детально про оновлені правила в’їзду в Україну та кому треба встановлювати застосунок «Вдома» читайте на сайті МОЗ:  bit.ly/2UqmfF4 

 • Коли можна отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію та чим воно від-різняється від «ковідного сертифіката». Відеореліз з роз’ясненями можна перег-ляднутиhttps://www.facebook.com/moz.ukr/posts/1871158019713961

13 травня 2021 р.

23 квітня 2021р.

Тренінг з пожежної безпеки, проведений у квітні місяці 2021р.

https://youtu.be/O-MMjCWvSyg

23 березня 2021 р.

Пологові будинки Полтавщини отримали ноутбуки для надання комплексної послуги “єМалятко”

15 березня 2021 р.

https://kolo.news/category/zdorove/25166?utm_source=facebook_pology&utm_medium=medyzyna_Poltava&utm_campaign=trafik&fbclid=IwAR3EwyFlBtCeQbSXQFL3WUqYMLlLlp9sHaTHLJblYMUU1vaMkceRucNFHfI

11 березня 2021 р.

https://kolo.news/category/zdorove/25098?utm_source=facebookvagitna&utm_medium=medicina_poltava&utm_campaign=trafik&fbclid=IwAR3tvp6cK6u4YK96-RttJYVwTeqMLidkF9FcH9e46_ArYdIY6jAdL7bQCCc

11 листопада 2020 р.

11 вересня 2020 р.
7 серпня 2020 р.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ для просмотру доступна за посиланням:

https://docs.google.com/presentation/d/e/2PACX-1vTJ1RdnVDGYlYhh9Uwf0kZtbO3lZBnclHD0xHphXXRfvfFW1jHAnH6zpHeqXO6yFp_NQzgOnEzfZimj/pub?start=false&loop=false&delayms=3000&fbclid=IwAR3onKPnBwtO6o3o75bYhICDwGN0NEWK44SBN0bM5cNEjZetws63WVdAnUI#slide=id.p1

ГРУДНЕ МОЛОКО – БЕЗЦІННИЙ ДАР ДЛЯ ЗДОРОВ’Я ДИТИНИ

До Всесвітнього тижня підтримки грудного

вигодовування – із 1 по 7 серпня

Материнське молоко – ключовий біологічний продукт, що не тільки забезпечує повноцінну потребу дітей перших місяців життя в основних харчових нутрієнтах, а також створює основу неспецифічної імунологічної резистентності. Наявність клітинних імунних факторів компенсує функціональну незрілість імунної системи слизових оболонок немовляти, сприяє формуванню харчової толерантності і контролює фізіологічний мікробіоценоз кишківника.

Склад молока

Грудне молоко має багатокомпонентний хімічний склад, а за біологічною цінністю перевищує всі інші продукти, що зустрічаються в природі. За один лактаційний період молочна залоза секретує і виділяє велику кількість речовин, маса яких перевищує масу тіла секретуючого організму. У молоці міститься більше 100 компонентів, в тому числі понад 30 жирних кислот, 20 амінокислот, близько 40 різних мінералів, 17 вітамінів, десятки ферментів, різні вуглеводи, гормони, специфічні ростові фактори, простогландини та комплекс чинників з протизапальною активністю. Склад молока змінюється в залежності від періоду лактації.

Молозиво – продукт високої щільності з великим вмістом білка (4-7%), представленого імуноглобулінами, іншими захисними факторами, гормонами, ферментами. Імуноглобуліни молозива захищають незрілу слизову поверхню кишківника від проникнення через неї не тільки мікроорганізмів, а й великих білкових молекул. Крім того, в молозиві міститься велика кількість глікопротеїнів із високою молекулярною масою, що беруть безпосередню участь у формуванні слизового шару кишківника. Вміщені в молозиві у високих концентраціях фактори росту сприяють оптимальному дозріванню органів і систем, у першу чергу, слизової шлунково-кишкового тракту. Останнім часом встановлено факт присутності в молозиві біфідо- і лактобактерій, які сприяють становленню нормальної мікробіоти кишечника дитини.

Установлено, що 18 білкових фракцій жіночого молока ідентичні таким у сироватці крові. Жоден із білків жіночого молока не ідентичний білкам коров’ячого молока.

Нуклеотиди – біополімери, попередники ДНК і РНК, – були виявлені в грудному молоці близько 30 років тому. В організмі людини синтез нуклеотидів обмежений, вимагає великих енерговитрат і можливий тільки в деяких тканинах. Наявність нуклеотидів в їжі – це практично єдина можливість їх надходження в організм людини. Вони сприяють дозріванню імунної системи та беруть участь у формуванні імунної відповіді.

З’ясовано, що для немовлят материнське молоко є єдиним джерелом IgA, який складає до 95,2% усіх класів імуноглобулінів. Відомо, що імуноглобуліни грудного молока, більшою мірою секреторний імуноглобулін А (sIgA), захищають слизові оболонки шлунково-кишкового тракту від заселення патогенними мікробами і вірусами, сприяють формуванню нормальної кишкової флори, захищають від кишкових інфекцій. Показано, що куріння жінки під час лактації сприяє значному зменшенню вмісту sIgA в грудному молоці. Також відзначено, що рівень sIgА виявляється в меншій концентрації в молоці у повторнородящих жінок.

Як довго годувати грудьми? Міфи і правда

Один із найпоширеніших міфів про грудне вигодовування звучить так: після року молоко не має нічого корисного для дитини, а грудне вигодовування в такому віці – це погана звичка малюка. Час розвіяти цей міф.

Ми орієнтуємося на рекомендацію ВООЗ: «Годувати дитину грудьми до 2 років та довше, за бажанням матері та дитини».

Тривале грудне вигодовування корисне для мами. Перший рік годування грудьми знижує ризик виникнення онкологічних захворювань статевої системи та молочних залоз на 32%, кожен наступний рік на 19%. І це завдяки тому, що у грудному молоці є речовина лактаптин, що спричиняє загибель пухлинних клітин ще на початкових етапах їх “неправильного розвитку “.

Грудне вигодовування є профілактикою ожиріння. Процес утворення молока та годування грудьми – енергозатратний, близько 500 ккал у день іде на лактацію. Тому зазвичай є рекомендація «їсти за двох». Цього робити, звичайно, не потрібно, проте розрахувати спожиту/використану енергію можна для раціоналізації життя. Також у грудному молоці високий рівень холестеролу та Омега 3 – так званих «хороших речовин», які в циклі обміну жирів беруть активну участь у перетворенні їх на енергію, а не відкладаються у вигляді зайвих кілограмів.

Існує міф, що у мам під час грудного вигодовування весь кальцій іде в молоко, це викликає остеопороз, тому припиняти годування потрібно якомога раніше. А дехто рекомендує пити біодобавки, щоб поповнити запаси. Насправді, природою закладено так, що підвищена втрата кальцію та фосфору з молоком провокує посилене всмоктування їх із продуктів харчування. Тому єдиним правильним рішенням для мами є повноцінне, здорове харчування.

Чим корисне тривале годування для дитини?

Насамперед необхідно зрозуміти, що для дитини до 2-х років грудне молоко все ще залишається важливим джерелом їжі (енергії та мікронутрієнтів), 450 мл грудного молока в день забезпечують дитині 29% добової потреби енергії, 36% потреби кальцію, 43% – білків, 60% – вітаміну С, 75% – вітаміну А, 76% похідних фолієвої кислоти, 84% вітаміну В12.

Окрім цього дитина отримує лактоферин – специфічний білок грудного молока, що захоплює та транспортує залізо з їжі в організм. Тобто у дітей на грудному вигодовуванні засвоєння заліза відбувається легше, ніж у дітей на суміші. Також це імуномодулюючий та протиалергійний фактор.

Стовбурові клітини, які містяться в молоці, дають малюку джерело росту та розвитку всього організму.

Холестерол, Омега 3 та 6 сприяють мієлінізації нервових волокон, а отже, і нормальному розвитку нервової системи та її відповідей на подразники (зовнішні та внутрішні).

Серотонін – гормон щастя. Завдяки йому діти після прикладання до грудей забувають про стрес, біль та негативні емоції, як вдень, так і вночі.

На другому році життя та в процесі відлучення імунологічний захист дитячого організму вищий. Є дослідження, що показує: з грудним молоком дитина отримує добову дозу секреторного Ig A в 50 разів вищу, ніж отримують хворі для лікування захворювань імунної системи.

Грудне молоко залишається джерелом гормонів, ферментів, факторів росту. Тих компонентів, яких не має ні одна штучно синтезована суміш.

Грудне вигодовування на другому році життя запобігає ризику виникнення у майбутньому ожиріння (за рахунок збалансованості жирних кислот у грудному молоці), цукрового діабету (склад вуглеводів грудного молока відрізняється від суміші, знижуючи навантаження на підшлункову залозу

- атеросклерозу (наявність холестеролу, омега 3 та 6), раку (лактаптин та комплекс HAMLET – це ті компоненти грудного молока, що доведено активно борються проти пухлинних клітин, створюючи їм несприятливі умови для розвитку.

Також тривале годування є профілактикою захворювань кишківника (заселення природною маминою флорою та поступовий синтез ферментів, стимульований ферментами та гормонами грудного молока), алергії – поживні речовини та алергени спожиті мамою проходять кров’яно – молочний фільтр, і потрапляють до дитини в низькій сенсибілізуючій дозі, а отже, організм вчиться легше з ними справлятися. Чим пізніше в організм потрапить коров’яче молоко, тим менша ймовірність алергії.

Донедавна широко розповсюдженою була думка, що діти після року частіше мають карієс власне через нічні годування грудьми. Проте, якщо прикладання є правильним, то молоко не контактує з зубами в процесі годування, а отже, і не може бути джерелом розвитку інфекції. Навпаки, годування знижує ризик виникнення карієсу, псування прикусу та інших стоматологічних проблем. Саме з грудного молока виділили активну речовину, яку додають у зубні пасти для профілактики карієсу.

У дітей після року раціон розширюється, з’являються солодощі та їжа, що псує емаль. Тому треба уважніше слідкувати за гігієною порожнини рота, незалежно від того, перебуває дитина на грудному вигодовуванні чи на штучному. Так само і прикус у дітей на грудному вигодовуванні формується фізіологічно, оскільки груди матері не створюють опір у ротовій порожнині, м’яко підлаштовуються під форму рота малюка, на відміну від щільних сосок та дурників.

Отже користь грудного вигодовування очевидна і на другому році життя.

Надія ЛИСАК, лікар-педіатр-неонатолог

анестезіологічного відділення з ліжками

для інтенсивної терапії КП «Полтавська

обласна дитяча клінічна лікарня

Полтавської обласної ради»

16 листопада 2019 р.

Дифтерія – це гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-краплинним шляхом, або через предмети побуту та призводить до запалення переважно слизових оболонок ротоглотки, загальною інтоксикацією й ураженням серцево-судинної та нервової систем. Збудником є дифтерійна паличка (коринебактерія). Вона стійка до дії різних чинників, у зовнішньому середовищі може зберігатися до 15 діб. Джерелом інфекції є хвора людина або носій коринебактерії, яка виділяє токсигенні штами збудника.

Симптоми хвороби схожі на ангіну – біль у горлі, висока температура, ускладнене дихання і ковтання, збільшення шийних лімфовузлів та осиплість голосу. Втім, особливістю дифтерії є щільний наліт на мигдаликах, аж до утворення плівок, та набряк у горлі, що блокує дихання.

Ускладнення починаються тоді, коли токсин палички потрапляє у кров. Практично всі органи чутливі до дії токсину, але найбільш вразливими є серце, нирки, наднирники та нервова система.

Єдиний дієвий спосіб захиститися від дифтерії та запобігти розвитку небезпечних ускладнень – це вакцинація дітей згідно Календаря щеплень і ревакцинація дорослих кожних 10 років. Щеплення можна отримати безкоштовно в комунальних закладах охорони здоров’я.

Відповідно до календаря профілактичних щеплень, дітям вводять комплексну вакцину проти дифтерії, кашлюку, правця (АКДП) у 2, 4 та 6 місяців. Наступне щеплення роблять у 18 місяців, потім – у 6 років, застосовуючи анатоксин дифтерійно-правцевий (АДП).

Вкрай уразливими до інфекцій, особливо в період швидкого поширення збуднику, є вагітні жінки та новонароджені діти. Майбутні мами для кращого захисту себе і малюка можуть отримати щеплення вакциною АКДП, а якщо вакцинуються за Календарем – вакциною АДП-М. Вакцина АКДП складається із суміші вбитих кашлюкових мікробів та очищених дифтерійного та правцевого анатоксинів, тому не протипоказана вагітним жінкам.

Комбіновану вакцину проти дифтерії та правця рекомендовано вводити одноразово при в другому або третьому триместрі вагітності (оптимально – в терміні 26-37 тижнів). У будь-якому випадку вакцинацію слід завершити не менше ніж за два тижні до передбачуваної дати пологів. Вакцинуватись можна і жінкам, які годують грудьми.

Зауважимо, що щеплення не варто робити під час хвороби, яка супроводжується температурою вищою за 38,5°С. Також протипоказане щеплення при наявності алергії на вакцину чи її компоненти (желатин, неоміцин, курячий білок тощо), людям після хіміотерапії та тим, хто вживає стероїдні гормони, хворим на СНІД.

15 листопада 2019 р.

Листопад — місяць інформування громадськості про проблему передчасних пологів та передчасно народжених дітей

Міжнародний день передчасно народжених дітей було засновано за ініціативи Європейського Фонду догляду за новонародженими дітьми (EFCNI). Наразі, це свято відзначають у понад 100 країнах світу 17 листопада. Символом цієї дати традиційно є фіолетовий колір.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я кожен рік у світі народжується передчасно до 15 мільйонів дітей. На жаль, із них один мільйон помирає на першому місяці життя у зв’язку з глибокою незрілістю, інфекційними ураженнями, дихальними розладами, вадами розвитку, відсутністю кваліфікованої медичної допомоги та вкрай необхідного медичного обладнання. Навіть серед тих немовлят, які вижили – значний відсоток дітей з неврологічними, фізичними, психологічними проблемами.

Метою запровадження Дня передчасно народженої дитини є підвищення поінформованості суспільства про проблеми невиношування вагітності, проблемах передчасно народжених немовлят та їхніх сімей.

Команда Комунального підприємства «Міський клінічний пологовий будинок Полтавської міської ради» вже п’ятий рік поспіль долучається до міжнародної спільноти та проводить заходи, присвячені всесвітньому дню передчасно народжених дітей. Цього року ми приєднались до всеукраїнського флешмобу, ініційованого Асоціацією батьків передчасно народжених дітей «Ранні пташки», з виготовлення паперових пташок-орігамі, аби підтримати “поспішайок” і поширити інформацію про цю тему. Адже для здорового та повноцінного життя малюкам так потрібна наша допомога!

У глобальному масштабі кількість передчасно народжених немовлят, що з’явились на світ у нашому медичному закладі, невелика – 0,000093%, але це 150 безцінних дитячих життів щороку. Задля збереження цих «поспішайок» медична команда пологового будинку докладає надзвичайні зусилля, і кожне збережене життя є для нас найвищим досягненням і нагородою!

Ми вітаємо з цим днем всіх медичних працівників, які щедро віддають свої знання, вміння, щирість, турботу та душевне тепло своїм найменшим пацієнтам. Зичимо здоров’я немовлятам, а батькам – витримки, оптимізму та щасливої батьківської долі!

14 червня 2019 р.

 В усі часи професія медика вважалася і є однією з найблагородніших. Тому що саме людям в білих халатах випали честь і обов’язок – зберігати, захищати, підтримувати та повертати безцінний дар – життя! Така праця не можлива без самовідданості, милосердя та високого патріотизму. Коли людина прирікає себе на такий нелегкий труд – це справжній героїзм.

 З нагоди Дня медичного працівника, 12 червня у палаці дозвілля «Листопад» відбулися урочистості. На захід запросили працівників медичної сфери як міського так і обласного підпорядкування, які були відзначені почесними грамотами. Серед нагороджених за свою сумлінну та наполегливу працю були відзначені працівники нашого закладу: медичний директор Коротич Олена. 

Яременко Ольга – акушерка та Бабич Інна – молодша медична сестра з пологового відділення.

 Також урочисті заходи до Дня медичного працівника відбулисяі в нашому лікувальному закладі 14 червня. Директор КП “Міський клінічний пологовий будинок ПМР” Удовицька Наталія та завідувач кафедри акушерства та гінекології №1 “Української медичної стоматологічної академії” Громова Антоніна, відзначили грамотами виконавчого комітету Полтавської міської ради управління охорони здоров’я за багаторічну сумлінну працю, високу професійну майстерність, вагомий особистий внесок у зміцнення здоров’я населення міста та з нагоди професійного свята Дня медичного працівника:

Мохначову Ларису – завідувач відділення патології вагітності;

Брижак Людмила – сестра медична-анестезист відділення анестезіології з інтенсивною терапією;

Курган Зою – молодша медична сестра пологового відділення.

За відмінне виконання професійних обов’язків, чесність, доброту, порядність, сумлінну працю та з нагоди Дня медичного працівника від КП “Міський клінічний пологовий будинок ПМР” були нагороджені грамотами:

Цьохла Сергій – завідувач пологовим відділенням;

Терів Петро – завідувач відділення анестезіології з інтенсивною терапією;

Гунько Лідія – лікар акушер-гінеколог відділення гінекології;

Костюк Зоя – лікар УЗД;

Вергелес Олена – лікар акушер-гінеколог відділення жіночої консультації;

Канюка Ганна – сестра медична відділення спільного перебування матері і дитини та неонатального догляду;

Гонтова Тетяна – лаборант клініко-діагностичної лабораторії;

Мацько Євгенія – сестра медична-анестезист відділення анестезіології з інтенсивною терапією;

Костиря Ірина – молодша медична сестра відділення інтенсивної терапії новонароджених.Шановні медичні працівники, у цей святковий день хочеться побажати Вам здоров’я та добробуту у сім’ях, благополуччя в родинах, успіхів в роботі і нехай Ваша нелегка праця, яка зберігає людям здоров’я, приносить радість та щастя.

Відео-привітання з Днем медичного працівника

https://youtu.be/0tKoVY-b-qY

 

14 червня 2019 р.

11 травня 2019 р.10 травня 2019 року у Комунальному підприємстві «Міський клінічний пологовий будинок Полтавської міської ради» відбулась довгоочікувана подія – урочиста церемонія відкриття реконструйованого відділення інтенсивної терапії новонароджених на шість реанімаційних місць, яке повністю відповідає стандартам та уявленням про сучасне ВІТН. Лікарі та медичні сестри відділення – висококваліфіковані фахівці з великим досвідом роботи – із 1993 року на високому професійному рівні рятують життя маленьких пацієнтів. Відділення тісно співпрацює з кафедрою педіатрії №1 з пропедевтикою та неонатологією Української медичної стоматологічної академії.Сім місяців напруженої роботи будівельників та колективу пологового будинку втілилося у світле, просторе, сучасне відділення і зручне місце, де найтяжчі маленькі пацієнти будуть боротися за своє життя і….обов`язково перемагати.Площа відділення – 350,8 м2. У відділенні знаходиться: дві реанімаційні зали, оснащені настінними панелями, що забезпечують швидке та легке монтування медичного і технологічного обладнання, маніпуляційна, молочна кімната, приміщення для обробки та окреме приміщення для зберігання чистої апаратури, санітарна кімната та приміщення для зберігання чистої білизни. А ще є унікальна для України палата для індивідуального перебування матері з немовлям, що потребує тривалого виходжування та лікування в умовах ВІТН або надання паліативної допомоги в комфортному середовищі із залученням родини.

Це не просто ремонт. Це:

 • розробка і експертиза проекту;

 • повна заміна усіх комунікацій;

 • створення потужної централізованої компресорної станції з безперебійним виробництвом у достатній кількості стислого медичного повітря для живлення дихальної апаратури як при тривалому, так і при короткочасному використанні;

 • встановлення новітньої припливно-витяжної вентиляції, яка дає змогу профільтрувати, очистити, підігріти і доставити безпечне повітря у приміщення;

 • оздоблення приміщень;

 • побутове оснащення, придбання нових меблів.

Подбали про незалежну систему живлення: три джерела електрики, з них – два блоки безперебійного живлення, що не лише забезпечують безперебійне постачання електроенергії в будь-якій ситуації, але і захищають чутливе електронне обладнання від перепадів напруги в мережі. Роботу медиків у відділенні повністю комп`ютеризовано, створена система відеоспостереження. Втілити в життя грандіозне перетворення вдалося завдяки коштам Полтавської громади: з бюджету міста на реконструкцію цього відділення було виділено понад 9 млн. гривень. Щира подяка усім, хто долучився до цієї благородної справи, хто доклав зусиль до створення умов для наших дітей.

Це справжній подарунок полтавським родинам! Нехай всі діти будуть здорові! Нехай все буде добре!

  ЗАГАЛЬНИЙ ВИГЛЯД ВІДДІЛЕННЯ

ПОСТ СЕСТРИ МЕДИЧНОЇ

РЕАНІМАЦІЙНА ЗАЛА №1

РЕАНІМАЦІЙНА ЗАЛА №1

РЕАНІМАЦІЙНА ЗАЛА №2

ПАЛАТА СПІЛЬНОГО ПЕРЕБУВАННЯ МАТЕРІ І ДИТИНИ

ПРИМІЩЕННЯ ДЛЯ ОБРОБКИ АПАРАТУРИ

МАНІПУЛЯЦІЙНА

КОМПРЕСОРНА СТАНЦІЯ

САНІТАРНА КІМНАТА

РОЗДЯГАЛЬНЯ МЕДПЕРСОНАЛУ

КАБІНЕТ СТАРШОЇ СЕСТРИ МЕДИЧНОЇ

КОЛЕКТИВ ВІТН ТА ДИРЕКТОР УДОВИЦЬКА Н.О.

Напишіть відгук

Обов'язкові поля позначено * зірочкою .